Televizyon Yayınları

2. Etap Toplu Yapı Yönetimi olarak 1998 yılında 1.etap toplu yapı yönetimi ile yayın alınması hususunda anlaşılmıştı.

Ancak; 1.etap Toplu Yapı Yönetimi ise bu sözleşmeyi yayınları 31.12.2012 tarihi itibari ile keseceğini ve sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih ettiğini yönetimlere bildirmiştir. Etap Yönetimi ise 1.Etap Toplu Yapıdan yayın alan adaları mağdur etmemek için 3 ada (17460-17469 ve 17477) aralarında anlaşarak hidınt sistemli merkezi yayın sistemi kurmuşlardır. Yeni yıla girerken kimsenin yayınsız kalmasına müsaade etmemişlerdir.
          Bu nedenle; etabımız içinde bulunan alt yapı tarafımıza ait olduğu için 1.etap toplu yapı yönetimi tarafından bu alt yapıya teknik elemanlarınca müdahale edildiği veya ettirildiği takdirde gerekli müdahalenin yapılarak 1. Etap Toplu Yapı Yönetimi hakkında yasal yollara başvurulacağı bildirilmiştir.
           Etabımızda 1.Etaptan yayın alan adalar ister bu merkezin maliyeti olan tutardan haklarına düşeni ödeyerek başka bedel ödemeyerek yararlanırlar, isterse 1.etaba ödedikleri bedel gibi bedel ödeyerek bu sistem den yayın alırlar, isterse kendi sistemlerini yaparak  yayın sistemlerin kurarlar.